top of page
6 грудня 2019 р. ТО «УА-Системи завершили роботу з проектування, монтажу і введенню в експлуатацію автоматизовану систему керування насосної водообігового циклу (АСК НВЦ) маслоекстракційного цеху маслозаводу ПрАТ “КОЛОС.”, розташованого в смт Пересічне Харківського району, Харківській області.
автоматизовану систему керування насосної водообігового циклу
автоматизовану систему керування насосної водообігового циклу
автоматизовану систему керування насосної водообігового циклу

   Роботи виконувались в період з серпня по листопад 2019 р, акт вводу АСК НВЦ експлуатацію підписаний.

   Насосна водообігового циклу призначена для оборотного водопостачання системи охолодження цеху маслоекстракції. В насосній розташовані два насосних агрегати з насосами відцентрового типу 1Д500-63 та 1Д630-60 для роботи взимку або літом, що працюють на загальний колектор контуру охолодження. Насоси живляться кожен від окремої трансформаторної підстанції, що підключені до різних вводів електроенергії на маслозавод.

  Живлення двигунів насосних агрегатів здійснюється від пристроїв плавного пуску. Регулювання тиску води в контурі здійснюється регулюванням ступеню відкриття вихідних засувок насосних агрегатів.

  АСК НВЦ призначена для вирішення завдань безперервного автоматичного контролю стану об’єктів, захисту, сигналізації та керування устаткуванням насосної водообігового циклу. АСК НВЦ виконує наступні функції:

  • автоматизації процесу запуску / перезапуску насосів водообігового циклу;

  • автоматичне ввімкнення резервного насосу водообігового циклу у разі вимкнення основного насосу;

  • переключення з основного насосу на резервний по команді оператора;

  • автоматичне плавне поновлення тиску води у магістралі після перезапуску чи запуску насосу;

  • дистанційне керування технологічним обладнанням за командою оператора з робочого місця в операторній маслоекстракційного цеху;

  • контроль, реєстрацію та відображення оперативної та ретроспективної інформації на екрані автоматизованого робочого місця у вигляді числових параметрів, інформаційних повідомлень, трендів.

  АСК НВЦ побудована на базі програмованого логічного контролера SIEMENS S7-1200 та складається з контролера керування та шафи управління засувками.

  Забезпечена повна інтеграція системи АСК НВЦ до системи управління маслоекстракційного цеху, побудованої на базі платформи SIEMENS PCS-7.

  Автоматизація насосної водообігового циклу дозволило забезпечити переключення системи охолодження з працюючого насоса на резервний у випадках пропадання напруги на одному з вводів електроживлення маслозаводу в автоматичному режимі, що забезпечує безперервність виробничого циклу та знижує ризики фінансових втрат підприємства від недоотриманого прибутку.

Збережена можливість управління роботою насосів в ручному режимі та відображення стану роботи обладнання з використанням органів керування та пристроїв відображення, змонтованих на ШУЗ.

bottom of page